Au trecut două săptămâni de când s-a întronizat Mucușor. Timp berechet să evaluăm ceea ce a produs până acum, mai ales că ne aflăm la jumătatea perioadei inițiale de timp până la care ar trebui să propună un premier. Aici trebuie să remarcăm de la bun început un lucru: absolut tot ceea ce se petrece se face prin încălcarea flagrantă a Constituției. Și n-am văzut pe nimeni care să se agite în direcția asta.
Să detaliez: în primul rând, treaba președintelui este aceea de a nominaliza un premier. Atât! Nu are de întocmit programe de guvernare, nu are a se întâlni cu partidele pentru a o pune de o coaliție de guvernare. Asta înseamnă că președintele nu mai este neutru din punct de vedere politic, putând conduce la suspendarea sa. Nu am văzut pe nimeni din așa-zisa opoziție - pe care-o văd suspect de retrasă în tranșee - să remarce acest aspect. Ce treabă are Mucușor cu formarea coaliției și stabilirea programului de guvernare? Cine-i acordă acest drept? A fost făcută vreo interpelare în acest sens, sau AUR e tot la capitolul „Adu caii, Simioane”?
Cel de-al doilea aspect este unul care ține de siguranța națională. În toate întâlnirile de la Cotroceni văd că există un cetățean, pe numele său Dominic Fritz, care participă, face propuneri, negociază s.a.m.d. Chestiunea e că individul acesta nu este cetățean român! A fost un experiment de-al Bruxelles-ului, care i-a împins pe degenerații de la USR pentru impunerea unui cetățean străin ca primar într-o localitate românească. Un fel de facere ferfeniță a suveranității. OK, dacă în ceea ce privește treaba asta s-au găsit portițe legislative, cu privire la ceea ce se întâmplă acum NU EXISTĂ JUSTIFICARE LEGALĂ!
Articolul 1 al Legii Nr. 27 din 26 aprilie 1996, denumită și „Legea Partidelor Politice” stipulează de la primul articol al său următoarele:
„Partidele politice sunt asociaţii ale cetăţenilor români cu drept de vot, care participa în mod liber la formarea şi exercitarea voinţei lor politice, indeplinind o misiune publică garantată de Constituţie. Ele sunt persoane juridice de drept public.”
După cum limpede remarcați, legea spune cât se poate de clar că, pentru a fi membru al unui partid politic, TREBUIE SĂ FII CETĂȚEAN ROMÂN. Dominic Fritz nu avea voie să facă parte din USR, să se mai afle la conducerea sa este ceva de neimaginat!
Chestiunea e cu atât mai flagrantă cu cât Dominic Fritz s-a aflat printre cei care au organizat puciul din USR în timpul primului tur de scrutin, pentru susținerea candidatului independent Nicușor Dan, în defavoarea candidatului propriu votat de partid! Cu alte cuvinte, a existat o intruziune străină în procesul electoral din România, coordonată de Dominic Fritz. Este o chestiune nu gravă, ci incomensurabil de gravă, având în vedere consecințele. În mod normal, Nicușor Dan ar trebui cercetat inclusiv pentru constituirea unui grup infracțional care a deturnat alegerile.
Ei bine, întrucât Nicușor Dan este președinte și a depus jurământul, prin acceptarea unui cetățean străin în discuțiile despre formarea guvernului a comis un act de înaltă trădare. Articolul 391 din Noul Cod Penal e cât se poate de clar:
„Fapta cetăţeanului român de a intra în legătură cu o putere sau cu o organizaţie străină ori cu agenţi ai acestora, în scopul de a suprima sau ştirbi unitatea şi indivizibilitatea, suveranitatea sau independenţa statului”
Mi se pare cât se poate de limpede că toți cei care au făcut posibilă trecerea lui Fritz ca președinte al USR se fac vinovați de infracțiunea de trădare. Iar în cazul președintelui, precum și a celorlalți factori de înaltă răspundere din statul român(de exemplu Pledoiu sau Bolovan, care participă la negocieri cu Fritz). De asemenea, serviciile secrete dau dovadă de trădare pe față dacă nu au avertizat președintele în funcție despre situația pe care v-am sesizat-o.
După cum putem observa cu ochiul liber, statul român, în integralitatea sa, se află într-o sfidare fără precedent a legilor statului. Iar în condițiile în care sfidezi legile unui stat, aflându-te la cârma lui, se numește că acel stat nu mai există. Este ceea ce vă spun din decembrie, de când a fost dată o lovitură de stat prin intermediul Curții Constituționale. De-atunci statul român nu mai există și PUNCT.
Ei au venit la putere prin fraudă, deci pot face cum le place. Nu există legi decât pentru noi.
RăspundețiȘtergereCe să mai răspund? NO COMENT
ȘtergereAutorule, mai intii trebuie sa te semnezi, apoi sa respecti persoana careia ii atribui comentariile d.tale.
Ștergere"De asemenea, serviciile secrete dau dovadă de trădare pe față dacă nu au avertizat președintele în funcție despre situația pe care v-am sesizat-o."
RăspundețiȘtergereServiciile secrete sunt penetrate la nivel de conducere de cele straine si interese opuse celor ale Romaniei mai decat fetele alea din Amsterdam.
Nu stiu cum se mai pot duce la munca si se pot uita in oglinda membrii SRI de jos de la baza, stiind ca sunt doar fraierii care pun in actiune destructurarea Romaniei.
Ca acuma bagam puternic inainte intr-un scenariu care se termina cu Romania facuta praf de Rusia, Transilvania la Ungaria si Moldova noastra alipita la Moldova cealalta si sub rusi.
Sub ucraineni,vreți să ziceți.
ȘtergereOk. Și dacă statul nu mai respectă legile, cine îl poate trage la răspundere? Mă gândesc ca numai o instituție externă ca din interior totul este neconstituțional și ilegal.
RăspundețiȘtergereCetățenii României, ei sunt cei care pot decide, dar nu doar prin aprecieri pe rețelele de socializare. Noi romanii nu știm să ne cerem drepturile. Ar trebui să luăm exemplul polonezilor, cehilor, slovenilor și de ce nu a fraților noștri sârbi care știu cum să acționeze pentru drepturile lor.
Ștergerenu exista statul ci cei care sunt la conducere sunt cei care nu respecta constitutia si legile. dar cine sa intervina? justitia ca re nu respecta nici ei????
ȘtergerePoporul.
ȘtergereUniunea Scufundati Rominia este cea mai nociva creatie politica de care a avut parte Romania. Are rolul unui stol de lacuste ,si dupa cum deja am vazut,peste tot unde au avut acces ,praful a ramas in urma lor.
RăspundețiȘtergereStatul Roman a incetat sa mai existe ,nu de acum, ci din timpul presedentiei lui Basescu{nomina odiosa),cind a fost anulat votul a 9 milioane de cetateni romini ,dintre care 7 milioane votasera debarcarea lui Basescu....Atunci a incetat sa mai existe Statul Roman,iar ce vedem de atunci incoace sunt doar variatiuni pe aceiasi tema.
Cine sa se opuna??? Cetatenii romani care-si rupeau hainele sa-l voteze pe Iohanis(nomina odiosa), de doua ori ,sa nu cumva sa piarda asa mindrete de presedinte?
Cine sa se opuna? Cei ce blocau cu saptaminile P-ta Victoriei(fara ca vreo autoritate a statului sa intervina) in 2017 ?? , si care urlau ca nu pot traii din cauza lui Dragnea??
Cine sa se opuna? Cei care se pretind suveranisti si care parca fac tot ce pot pentru a nu accede la putere??
Probabil ca vom vedea grozavii de o sa ne saturam,si tot nimeni si nimic nu le va pune capat,caci vor veni ca rezultat al lasitatii si lipsei de implicare a celor ce sunt platiti tocmai pentru a le combate.
Presedintele Nicusor.....Doamne ,in ce hal suna acest apelativ....
Cutremurător in ce hal am ajuns ca și Țară!
ȘtergereStînă fără cîini!!! Țară fără .... BĂRBAȚI de STAT!
Suntem în cădere liberă?!?
🤔🤔🤔
6 milioane de mucozitati si-au votat mucosul, de frica sa nu vina rusii. Restul de 5 milioane au stat pasivi, recunoscand si felicitand, chiar prin vocea celui care a pierdut alegerile pe domnul onest si independent dar cu mici probleme psihiatrice, inscaunat si privit ca "salvatorul natiei" In momentul in care boborul este fericit ca hotul i-a bagat mana in buzunar spunandu-i ca, daca nu ii baga el mana, vine talharul de dupa colt si cine stie ce-i face, problema celor ce mai judeca cat de cat rational, nu este fritz si nici mucusor. Asta este realitatea si trebuie sa acceptam ca avem ceea ce meritam.
RăspundețiȘtergerePS Mall-urile sunt pline in continuare, restaurantele la fel!
Exceptand a fi pe cont propriu si a ne pasa exclusiv de noi si a scrie, eventual, pe retzele, pare ca nu mai avem optiuni. Lantul s-a strans atat de tare ca nu mai riscam doar cenzura pe retzele. Azi am fost amenintata cu MAI si plangere pentru ca am indraznit sa postez un articol despre averea dnei consoarte, punanadu-mi niste intrebari retorice. Ma rog, nu ma sperie si nu mi-e frica de asa ceva. Dar...nu mai avem optiuni. Singura era iesitul in strada cu milioanele. Nu folosim puterea asta. Ce mai ramane? Petitii pentru suspendare? Nu vor da curs petitiei nici daca se strange nr de semnaturi. Avocatul poporului? Nici atat. Asteptam sa creasca masa critica si poate, cine stie? Neee,sistemul nu va mai lasa sa apara vreo surpriza. Ne resemnam? Eu asta nu vreau sa accept. Dar nici idei nu mai am. Momentan. P.s. intre timp, i-am ofticat pe toti mucusoristii din lista cu melodiile Casei de Discuri DD.🤘
RăspundețiȘtergere"Dar...nu mai avem optiuni. Singura era iesitul in strada cu milioanele. Nu folosim puterea asta. Ce mai ramane? Petitii pentru suspendare?"
ȘtergereSingura "putere" reala si optiune rationala si inteligenta este cea pe care deja au facut-o peste 7 milioane de romani: bagajul, ura si la gara! Voi puteti sa faceti ce vreti, de la petitii, proteste pana la asteptat inca 4-5 ani de zile sa mai apara inca un "salvator imaculat iesit din spuma marii" care sa "salveze" tara, natia, poporul sau mai stiu eu ce chestiune din asta abstracta si lipsita de sens. Problema se pune ca trece viata pe langa voi si trece degeaba ca nu va veti distruge doar viata voastra personala ci si viitorul copiilor vostri ce in mod garantat vor fi niste sclavi si sarantoci exact ca intr-o tara africana sau republica bananiera, iar ca sa scape de acest desstin, fie vor ajunge la munca de jos prin vest, fie vor avea o cariera de mare succes facandu-si gaozul cat galeata la videochat.
Pana la petitii si proteste, atata timp cat aveti rezidenta romana, deschideti-va larg portofelele si conturile bancare ca aveti de platit masa, muzica si dansul pentru care au beneficiat altii. De peste 35 de ani de zile, nu doar de 2-3.
Este o naivitate de nedescris sa crezi ca in tara asta locuita de o adunatura de prosti congenitali multimilenari, in ciuda tuturor evidentelor, se va schimba vreodata ceva in bine.
Anonim8 iunie 2025 la 13:02
Ștergere"Singura "putere" reala si optiune rationala si inteligenta este ...: bagajul, ura si la gara!"
Daca asta-i singura optiune generata din nefericire dintr-o gandire neUpdatata cu realitatile UE, US si restul lumii PREZENTE este foarte trist(nu dezvolt aici). PLECATUL ACUM este ca din LAC in PUT din mai toate punctele de vedere, personala, familie, copii. Efectiv, scapi de dreaqu si dai de TAS-SU.
Asa ca fratilor, GASIM SOLUTII LOCALE!...indiferent de cat de dureros financiar ar fi.
Banii nu sunt totul!
"Asa ca fratilor, GASIM SOLUTII LOCALE!...indiferent de cat de dureros financiar ar fi.
ȘtergereBanii nu sunt totul!"
Fara suparare, dar te-a scapat maica-ta in cap cand erai mic?
Esti capabil sa intelegi si sa explici expresia "acolo unde e iarba mai verde"? Ghici de ce se mutau oamenii cu turmele "unde era iarba mai verde" si nu-si dadeau nici mucii pe "gasitul de solutii locale"?
Daca ai impresia ca acum in mileniul 3 s-a schimbat ceva, te inseli amarnic! Inlocuieste "iarba mai verde" cu "bani mai multi catigati mai usor" si ai ajuns la adevar. Nu mai stau sa-mi mai pierd timpul sa-ti explic ca iti trebuie bani pentru absolut orice de la nevoile de baza pana la a-ti plomba un dinte sau pune un implant, de la a-ti cumpara o locuinta si pana a pleca in concediu sau vacante, de la a-ti cumpara mancare, incaltaminte si haine bune calitativ pana la a avea posibilitatea sa te tratezi in cele mai bune clinici din EU si din lume ca sa nu mori ca prostul cu zile prin cocinile mioritice pline de spagari si de incompetenti ce poarta denumirea de "spitale", ca sa nu mai vorbesc despre faptul ca in cacatul asta de tara pensia medie este de doar 2500 de ron / 500 de euro si urmeaza a fi impozitata, iar unii dintre noi, pe langa muuulte altele la batranete vor "sa traiasca bine", sanatosi, senini, liberi si voiosi nu mahniti, ingrijorati, bolnavi si fara dinti in gura ca abia isi pot permite sa-si achizitioneze baza de la piramida lui Maslow.
Tu si astia ca tine ce aveti mari carente cognitive si IQ scazut, trebuie sa intelegeti ca absolut tot ceea ce vi se intampla vi se datoreaza doar voua personal si a capacitatii voastre de a lua o gramada de decizii decizii proaste dupa alta gramada de decizii proaste, la infinit
Indiferent cat de prost va veti asterne, exact asa veti dormi si nimeni in afara de voi insiva nu este raspunzator de situatia respectiva sau nu va este dator cu ceva pentru esecul vostru sau viata plina de lipsuri si neimpliniri pe care o traiti!
Marius. Iliescu a distrus economia românească,Constantinescu a semnat cu Ucraina tratatul păgubos despre Bucovina de Nord și ținutul Herța, Băsescu ne-a ciuruit la alegeri,la referendum și s-a pișat cu boltă pe constituție și statul român, Iohannis, veșnică pomenire,iar ăsta acționează cum trăiește, îngălat și jegos, și voi vreți dreptate? Cine să o facă? Fii și nepoții celor care au venit pe tancuri,neamurile fanarioților,vecinii noștri binevoitori? Mîna pe sabie și bita și tăiat capete de trădători,dar, începând de la Burebista gașca trădătorilor este mai puternică și a învins mereu! Să fiți sănătoși și să aveți mintea românului cea de pe urmă!
RăspundețiȘtergereHaideți să vă dau niște cifre, chiar dacă nu sunt strict pe tema articolului de astăzi al domnului Diaconu (briliant, ca de obicei!)! Am auzit măcănitorii de serviciu ridicând în slăvi „Ieuropa”, că ce bine ne merge astăzi pentru că suntem în „marea familie europeană” și, atenție, că România și-a înzecit PIB-ul față de 1989! Mă rog, în mintea lor faptul că România merge înainte este ceva extraordinar, datorat exclusiv UE, nemaivăzut și unic, de parcă celelalate țări au sta pe loc! Și acum la cifre: chestia cu înzecitul este aproape corectă, dar numai în termeni nominali! În termeni reali, în 35 de ani, PIB-ul României a crescut cu infimul procent de 12-13!!! PIB 1989: 41,45 mld. USD; PIB 2024: 350 mld. euro, vreo 360 mld. USD; Cotație medie aur fin 1989: 12.000 USD/Kg; Cotație medie aur fin 2024: 90.000 USD/Kg; cu PIB-ul din 1989, România putea cumpăra 3.460 tone de aur; cu PIB-ul din 2024, România putea cumpăra 3.900 tone aur; Raportul este de 1,127, adică PIB-ul din 2024, față de cel din 1989, dacă ne raportăm la singurul etalon solid pe care-l avem și anume aurul, a crescut infim: 12,7%!!! În 35 de ani!
RăspundețiȘtergereGresesti in mod fundamental. Definitia PIB-ului romanesc-ceausist din 1989 este complet diferita de definitia celui din 2024, mai ales prin modul in care se calculeaza si ce anume include in componenta sa.
ȘtergerePIB-um ceausist era bazat pe realizari REALE in plan economic industrial care functionau si erau RENTABILE. Cel de acum este in mare parte imaginar, virtual, bazat LA GREU pe imprumuturile si finantarile din afara pentru acoperirea cheltuielilor care insotesc formarea acestui asa zis PIB.
Cand te indatorezi 90% sa cresti Pib-ul cu 12% e vai de capul tau
ȘtergereCorect, PIB-ul a crescut pe baza inflatiei cu alte cuvinte.
ȘtergereContinuare: ați văzut cam cum stă treaba cu „înzecitul PIB-ului României deoarece suntem în UE”! Chestia este însă cu mult mai gravă: în calculele din precedentul comentariu n-am ținut cont de datorii! România în 1989, datorii ZERO! România în 2024: datorie 203,5 miliarde euro!!! Dacă scoatem datoria din ecuație, că așa ar fi corect, rezultatul este înfiorător: PIB-ul REAL al României din 2024, față de cel din 1989 ar fi de MINUS 62%!!! sau, altfel spus, în 2024 România are un PIB de numai 48% din cel comunist!!!
RăspundețiȘtergereSunt de acord cu calculul de mai sus pe care l-ați făcut raportat la aur, dar cel de al doilea este impropriu pentru ca datoria o ai pentru mai mulți ani, nu poți să o scazi din pin-ul unui singur an. Cred ca mai reprezentativ ar fi procentajul veniturilor din pib colectat la bugetul de stat din 1989 vs 2025, dar si distribuția acestor venituri către serviciile publice comparativ pe aceiași ani
ȘtergereIo nu stiu ce-ti da forta sa te mai agiti! Nu vezi ca romanu' e ok ,sta sa plece la mare ,il doare la basca...ca se descurca el cumva....O reactie la absolut orice fac astia (si-a doar la inceput!)...ori au dreptate aia cu teoria conspiratiei ca ne controleaza intr-un anume fel (mancare ,unde,apa,basini....etc) ori inconstienta ,delasarea si deconectarea de la realitate au atins culmi de neimaginat acum doar 10-15 ani....AUR la numar,falsa opozitie,pe Guru l-au calmat sau si-a facut rolul....Simion e o biata basina cu suflet....si ce-a mai ramas....SUNTEM PE CURU' NOSTRU!.... si purceua-i moarta-n cotet. Unde plecati in vacanta?
RăspundețiȘtergereNormal ca plecam in vacanta. Doar nu o sa stam sa ne uitam cum toti smecherii, golanii stricati si primarii lor pleaca impreuna cu Iohanis in drumetii in Emirate si Bora Bora in timp ce noi ramanem in arsita aci sa plangem de ciuda in pumni. Da-i in m.m.
ȘtergereCică asa e DAR constituția României nu exclude membrii EU în a candida la funcții publice.
RăspundețiȘtergereAnonim4 iunie 2025 la 21:51
RăspundețiȘtergere"Georgescu a lovit magistral. Ca un Avatar. Nici măcar nu se așteptau."
Parerea mea este ca desi esti spontan, candid si sufletist continui sa nu intelegi faptul ca la orizont exista doi GEORGESTI distincti. Unul care "da lovituri" si prezinta scenarii "socante" DE PE MARGINE si altul pe care NU-L CUNOASTEM in cazul in care ar fi fost ales Presedinte.
...cu scuzele de rigoare DD :D
Știi cum se numește chestia asta expusă de tine? Gândire gnostică.
ȘtergereDomnilor un gând nu îmi dă pace ......Situația este mai mult decât albastră. La momentul actual cred că singura posibilitate de a se reveni la ,,statul de drept" este ca PSD-ul să zică ,,STOP JOC" (posibil dar improbabil).Adică să intre în opoziție și să spună că susține,,Suveranismul".Asta ar insemna să dea mâna liberă partidelor suveraniste și să le susțină în parlament. Automat sunt convins că le va creste cota și românii le vor ierta multe fărădelegi. Spun asta in condițiile în care sunt total împotriva partidelor politice.
RăspundețiȘtergereGrindeanu si restul de conserve SRI implantate in PSD o sa faca ce li se da ordin de la unitate.
ȘtergereArticolul 54 legea 14/2003
RăspundețiȘtergereCetățenii Uniunii Europene care nu dețin cetățenia română și au domiciliul în România au dreptul de a se asocia în partide politice sau de a se înscrie în partide politice în aceleași condiții ca și cetățenii români.
Hmm, nu-l știam. Deci are voie să fie membru, cu toate că e o discuție întrucât articolul respectiv contrazice atât articolul 1 al legii, cât și Art.2(1) din Constituție.
ȘtergereProblșema e că și în cazul în care te poți asocia „ca cetățenii români” n-ai cum să participi la negocieri pentru guvern sau pentru întocmire de majorități parlamentare în condițiile în care tu nu ai voie să fii deputat,senator, membru al guvernului.
Din punct de vedere legal se constată infracțiuni la nivelul de președinte, formării guvernului și legea partidelor, dar acestea nu se pot ataca pe nici o cale legală
RăspundețiȘtergereAici stipulăm un efect de limită a legalității in democrație în care se constată legal că și infractorii pot conduce în democrație
Schimbarea sistemului de referință cum este democrația iasă de sub incidența juridică și își depășește atribuțiunile
PAX ROMANA
Putem contesta la Curtea constitutionala. O sa rada aia cu lacrimi de noi in drum spre toaleta unde se sterg zilnic la fund cu Constitutia Romaniei.
ȘtergereEu nu vă mai înțleg dle Dan! La CE v-ați fi așteptat dupa tot acest circ de luni de zile??? Care constituție?? Care "stat" Român?? Nu pricepem ca s-a terminat cu toate astea???
RăspundețiȘtergereSi daca s-a terminat ce-i de facut? De plecat in vest unde de abia te asteapta aia sa te curete rapid de bani prin nenumarate smecherii de stoarcere de care nu ai cum sa stii pana ce nu ajungi SA TE STABILESTI ACOLO!
ȘtergereDaca crezi ca dispuneti de destui bani si radeti in hohote in drum spre banca...mai ganditi-va!...parerea mea. Chiar si cu sute de mii de euro, veti vedea ce fete faceti cand se vor volatiliza in fata ochilor vostri.
CC
Mai CC,
ȘtergereEsti cunoscut ca debitezi numai marxisme patriotarde si stupide de felul tau... Acum esti si baut?
"statul român nu mai există și PUNCT"
RăspundețiȘtergerePoliticientii si "statul" sunt oglinda poporului!
PUNCT.
Poporul este ca raul Corund de la Praid. Se duce de-amboulea in pamant in galeriile subpamantene, unde este inghitit de gura care s-a cascat brusc. Mai semn, omen, ca asta nici ca se poate!
ȘtergereSa mai zici ca nu exista Dumnezeu!
Si este de datoria fiecaruia sa-si gaseasca o ALBIE ALTERNATIVA iadului subpamantean.
Sunt un prost ca nu am al doilea pasaport!!!!!
RăspundețiȘtergereProst rau de tot! Din 2004 nu s-a schimbat nimic, sunt aceeasi cocliti la putere! Imi vine sa vomit! Toti retardatii conduc ministere, fabrici de stat, guverne. Handicapatii sunt presedinti! Cretini cu acte in regula! Vomittttttttt!
Dar cine anume te opreste ACUM, "la spartul targului" cand treaba se impute din ce in ce mai mult sa te muti din Romania, sa-ti iei alta rezidenta si sa obtii in cativa ani de zile "prin naturalizare" alt pasaport?
Ștergere@20:40 Este mult prea tarziu pentru un pasaport ca lumea(5-10 ani asteptare), nu turcesc sau bulgaresc cu care te poti sterge linistit la cur. Sau cine are sute de mii de euro de investit( sa ti-i pape aia) in Spania sau Malta in schimbul cetateniei? Oricum, toate se duc... pe Puua.
ȘtergereIn 3-5 ani lumea va fi de nerecunoscut.
Se vede cu ochiul liber cat de mult se preseaza pedala de acceleratie.
Stati sa vedeti in Polonia cum novicele asta va uita subit de toata gargara suveranista si in schimb va porni showul.
Poate să existe "înaltă trădare"? Noi știm că trădarea este întotdeauna josnică.
RăspundețiȘtergereExcelentă butadă! Felicitări!
ȘtergereCum a candidat Fritz la primaria Timisoarei? Daca a putut face asta, oare nu poate in acelasi fel sa candideze la presedintia USR? Constitutia din 2003 a scos obligativitatea cetateniei romane pentru a candida.
RăspundețiȘtergereTot vorbim de statul român. El nu mai există. A devenit corporație prin Legea 28/ 15 martie 1991. De aici sa incepem discuțiile. O corporație nu are Constituție. Toate organismele "statului" sunt companii comerciale înregistrate cu Nr Upik la Londra sau Washington. Nu au legr de înființare . Așadar totul este ilegal. Mai sunt multe de spus dar deocamdată așteptăm arestările. Sunt făcute mii și mii de rechizitorii care așteaptă să fie puse în practică.
ȘtergereN-ai sa vezi tu chiloti pe broasca!
Ștergere"25% incredere (in n.d.), adevaratul procent din urne."
RăspundețiȘtergerehttps://www.activenews.ro/documente/sondaj1.jpg
https://www.activenews.ro/stiri/Nicusor-Dan-isi-incepe-mandatul-cu-cel-mai-scazut-nivel-de-incredere-dintre-ultimii-trei-presedinti-ai-Romaniei.-Sondaj-197775